Samurai Jack 5. Sezon İncelemesi – Efsane Geri Dönmüş Mü NE?!

Hey selam, biraz beklettim sanırım. Yazıcak pek bişey bulamamışken bugün Samurai Jack’in yeni bölümünün geldiğini hatırladım ve direkt izledim. Birazcık inceleyelim bakalım:

Evet en son Samurai Jack’i izlediğimde sanırım 7-8 veya 9 yaşında falandım. Ve sürekli çizgi film izlerdim. En sevdiğimde BEN 10’di. Hiç bir zaman neden “Ben Ten” dediklerini anlamazdım sonradan öğrendim (XD).  Samurai Jack çıktığı zaman onu izlerken koltuktan koltuğa zıpladığımı hatırlıyorum. Güzel zamanlardı. Neyse bu kadar nostalji yeterli. Yeni sezon da bize daha vahşi, huysuz birini gösterceklerini fragmanlardan tahmin etmiştik. (Tanıdık geldimi? Gelmedi mi? Tıkla o zaman 🙂 )

!!DİKKAT!! Burdan sonra 1. bölüm spoilerları olabilir!

Uyarıyıda yaptık benden günah gitti. 5. sezonun 1. bölümü dizinin 4. sezonda bıraktığı tarihten 40 yıl sonrasını anlatıyor. Aku’nun laneti yüzünden 50 yıldır yaşlanamayan Jack abimiz hayattan umudu kesmiş. Bu sırada kılıcınıda kaybetmiş. Mekanik bi mala alay konusu oluyo. İçim parçalandı :'( Artık küçük ama koca yürekli Samurayımız yozlaşmış, bıkmış ve yorulmuş. Kılıcını da kaybedince iyice kafayı yemiş ve kaç yüz bölüm sonra zırh giymek aklına gelmiş. Devrin teknolojisinide ayak uydurmak gerektiğini de anlayıp silah kullanmaya da başlamış.

Kılıcı göremeyenler seri üzgün :'(

Kılıcı göremeyenler seri üzgün :'(

Aku da durup şekilden şekle girip fanteziler yapmamış tabi. O da iyice tanrı moduna girmiş kendi suikastçılarını yetiştirmeye başlamış. Ama o çocukların annelerine çok sinir oldum. Ne aptal insanlar lan. Ama Aku’yu bu bölümde fazla göremedik. Ha birde şey var ulan 50 yıl olmuş tanrı manrı havalarına girmişsin, şekilden şekle giriyosun bir samurayı öldüremiyosun ki onun kılıcı bile yok. Neyse Samuray’a geri dönemek gerekirse Samuray kılıcıda kaybedince artık “Ben Aku’yu yenemem bari koruyabildiğimi koruyum.” diye bir felsefe yapmış milleti korumaya çalışıyor. Ama yolundan sapmış Samurayı kim adam eder tabi ki ailesi, köylüsü.  Kafayı yemeye başlayan Jack halüsilasyonlar görmeye falan başlar. Burdan sonrasını siz izleyin derim link isteyenler buraya tıklasın.

Yorum Yazın