Pasifik Savaşı: İsyan İncelemesi // Kaijular Döndü! [SPOİLER YOK]

Herkese selamlar. Daha yeni taze taze filmi ön gösterimde izleme şansı buldum ve izledim. Hemen düşüncelerimi filan aktarayım bi’ puanımı veriyim dedim. Ama önce tekrar hatırlatayım bu incelememde

SPOİLER YOK

Öncelikle hikayeden başlayayım. Film önceki filmin 10 yıl sonrasında geçiyor. Dünya Kaijuların saldırılarından kurtulmuş kendini toparlamaya başlamış ancak bi’ daha gelir bunlar diye hala Jaeger geliştirip pilot eğitmeye devam ediyorlar. Derken bizim kahraman Mareşal Pentecost’un oğlu akdemiden atılmış geçimini hurdalıktan Jaeger parçaları satarak kazanmaya başlamış. Ve buradan sonrasını izleyin görün 23 Mart da sinemada zaten.

Bol Bol Aksiyon Fena Olmayan Hikaye!

Öncelikle hikayeye bakarsak hikaye maalesef bazı Hollywood klişelerine bağlı kalsa da bi’ o kadar klişeyi de yıkıyor. Açıkçası filme 0 beklentiyle gitmeme rağmen bazı yerleri gerçekten hoşuma gitti ve güldürdü. Bir de hikaye 2035 yılında geçtiği için bazı göndermeler gerçekten komik olabiliyor. Önceki filmden bazı karakterler bu filmde de var tabii ki. Özellikle Hermann ve Newt ikilisini cidden özlemişim. O birde twistleri var. Bir tane çok sağlam twist var bu gerçekten güzeldi. Bir de aralarda küçük küçük kısmen tahmin edilebilir twistlerde var onlarda monotonlaşmayı önlüyor. Filme gittiğinizde göreceksiniz ki oyuncu kadrosunda bol bol asyalı ablamız var. E gişe filmi zaten. Transformers’ın Çin de ne derece popüler olduğunu biliyoruz keza bu filmde de dev robotlar, dev canavarlar, bol aksiyon ve patlama sahnesi var. Çin mevzusunu bilmiyorsanız sizi bu videoya yönlendireyim.

Biraz da görsel efektlere değinmek istiyorum. Görsel efektler güzel. Ama çok iyi değil. Bazı yerlerde gerçekten göze batıyor. Fazlasıyla. Kijuların tasarımları gerçekten çok güzel bir hale getirilmiş. Ve tabii ki Jaegerlar da ilk filme göre çok çok daha gözüküyor. En iyi yanı da gündüz gözüyle görüyoruz ya. Bütün haşmetiyle duruyor yani. Fragmanlarda gördüğünüz gibi Jaeger silahlarının efektleri de ayrı bir güzel.

Son olarak oyunculuklara da değinmek gerekirse Jake oynayan John Boyega abimiz hiç fena oynamamış. Duygularını kısmen iyi aktardığını düşünüyorum. Bir de Amaramız(Cailee Spaeny) var o da kısmen güzle bir oyunculuk sergilemiş.

İlk filmin yönetmeni olan Guillermo del Toro bu filmi yönetmiyor çünkü kendisi Oscar almakla meşguldü ama bu filmin yapımcılığını üstlenmiş sapıtmalarına engel olduğunu düşünüyorum ben.

Yani size önerim vizyondakilere bir bakın gitmeyi düşündüğünüz merak ettiğiniz bir film var mı? Yoksa gidebilirsiniz. Ya da ben aksiyona doymak istiyorum keyifli 2 saat geçirmek istiyorum diyorsanız Pasifik Savaşı: Yükseliş’i seçebilirsiniz.

Yorum Yazın