Outlast 2 İncelemesi

Her gamer’ın bileceği gibi Outlast adlı korku oyunu her zaman bizi korkutmuştur. Geçen sene yeni oyununun yani “Outlast 2″nin fragmanı çıkmış ve Steam de mağaza sayfası oluşturulmuştu. Ve nihayet oyun dün saat 22’sularında çıktı.

Öncelikle Outlast 2’nin biraz hikâyesini anlatalım. (SPOİLER YOK XD)Oyunda Blake Langermann ve Lynn Langermann adlı karı koca ve araştırmacı maceraperest Jane Doe adlı hamile bir kadının cinayetini araştırmaya gidiyorlar. Yolda klasik bir şekilde uçak düşüyor. Uçaktan sağ kurtulan Blake uçak parçalrının arasında Lynn’i göremiyor ve onu aramaya gidiyor. Bundan  sonrası spoiler olabileceği için anlatmıyorum siz artık oynarken öğrenebilirsiniz.

Oyunu kendi çapımda değerlendirmem gerekirse oyun oynanış bakımından çok ama çok yeniliğe gitmiş. Çok değişik mekanikler eklenmiş eski oyuna nazaran. Grafikler de aynı şekilde çok daha güzel olmuşlar. Müzikler ve sesler he zamanki gibi başarılı. Kısacası oynarken çok korkacağınız bir oyun olacağına eminim.

1 Saat Sonrası İçin İnceleme

Oyun 1 sadece 1 saat için yapılmış resmen! Gerçekten övdüm ya pişmanım şuan. Oyun bir süre sonra sürekli birbirini tekrar ediyor. Artık hangi kapının kilitli, hangi yoldan gidiceğimizi ve hatta burada ne olucak onu bile tahmin edebiliyoruz. Oyun başta yetersiz sonra çok iyi bir yola doğru giderken bir süre sonra yerin dibine girdi. Hikayeyi takip etmek aşırı zor. Belki Whistleblower gibi bir DLC çıkarıp düzeltirler dicem de yine bu asıl oyunun kötülüğünü değiştirmeyecek.

 

Yorum Yazın