Legion Dizi İncelemesi

İlk dizi incelememi şuan okuyorsunuz. (Legion) Lütfen çok değerli yorumlarınızı eksik etmeyin 🙂

DİKKAT: Bu yazıda dizinin 1.bölümü ile ilgili spoilerlar vardır. Uyarmadı demeyin 😀

Legion dizisi yeni başlamış bir dizi ve yeni başlamasına rağmen aşırı olumlu geri dönüşler aldı. Öncelikle dizinin konusundan bahsetmek gerekirse David bir mutanttır ancak güçlerini kontrol edememektedir. Küçükken yaşadığı bir travma yüzünden zihni yüzlerce hatta binlerce farklı kişiliğe bölünmüştür. Bu yüzden zihninde sürekli sesler duymaktadır. Bunlar yüzünden ona şizofren tanısı konmuş ve yıllarca akıl hastanesinde yaşamıştır. Bundan sonraki detaylarıda 1.bölümü izleyerek öğrenin.

Biraz diziden bahsetmek gerekirse dizini başrol oyuncusu Dan Stevens tek kelime ile mükemmel bir oyunculuk sergiliyor. Legion’ın bütün duygularını hissedebiliyorsunuz. Bunun dışında dizi aşırı karmaşık. Bu yüzden şu anda olan şeylerin gerçek olduğuna bile emin olamıyoruz. Nerede ne olacağını tahmin edemiyorsunuz bu da size ayrı bir zevk ve heyecan katıyor. Aynı zamanda dizideki muhteşem görsel efektler de ayrı bir dünya. Anlıcağınız bu dizi izlenir.

Ayrıca küçük bir şey daha dizinin yönetmeni Profesör X‘in de mutlaka görüneceğini söylemiş ancak ne kadar gerçek olur onu bilemiyorum.

Yorum Yazın