Labirent Kitap Serisi İncelemesi

Herkese merhaba, bugün sizlere çok sevdiğim Labirent Kitap Serisini inceliyorum.

Tabii ki Spoiler Yok !!

Bu kitabı ortaokuldayken bir öğretmenimin zoruyla almıştım. İyi ki almışım kendisini de severdim. Neyse kitabı okumaya başladığımda çok hoşuma gittiği için hemen bitirmiştim. Diğer kitaplarınıda aynı hızla bitirdim ama son kitabının çıkması uzun sürünce kaynadı son kitabı hala okuyamadım bi ara okuyacağım.

labirent kitapAnıları geçtiğimize göre kitaptan bahsedelim. İlk kitaptan bahsedeceğim çünkü diğer kitaplarda konu çok değişiyor ilkine kıyasla. İlk kitapta belirli zaman aralıklarıyla bir labirente gönderilen ve sadece adlarını hatırlayan çocukların labirentten kaçma hikayesini anlatıyor. Sonra olaylar çok değişiyor ama ilk kitap için bu kadar bilgi yeterli.

Kitap sürükleyicilik açısından iyi bir kitap. Kitabın ortasına doğru bir yavaşlama oluyor ama orayı atlatınca cidden işler çok güzel bir hal almaya başlıyor. Eğer bilim kurgu seviyorsanız oraları sıkılmadan bile atlatabilirsiniz. Kitap devamında olacakları merak ettirerek sizi kendine bağlıyor.

He bir de şey var şu film. Baya kötü film o en azından kitabı okuyanlar için. Çünkü kitaptaki çok güzel detaylar filmde atlanmış. Kitabın bizim beynimizde yarattığı o ütopik ortamı hiçe sayıyor film. Eğer kitabı okuduysanız filmi gerçekten beğenemeyeceğinize inanıyorum.

Bir de şey kitabın yazarı olan James Dashner’ın bir çok güzel bilim kurgu kitapları daha var diğerlerini de okumanızı tavsiye ederim.

Yorum Yazın