Harika Dizi Halt And Catch Fire İncelemesi

Herkese merhabalar. Tekrar bir dizi incelemesiyle sizlerleyim. Bugün çok güzel bir AMC yapımı olan “Halt And Catch Fire” dizisini inceleyeceğim.

Halt And Catch Fire İncelemesi

 

Halt And Catch Fire SPOİLERI YOK 🙂

Kısaca konusundan bahsetmek gerekirse 80’lerde bilgisayarların ve teknolojinin gelişiminin ve büyük şireketlerin kuruluşu gibi şeyleri harika bir şekilde aktarıyor. Dizi eski bir IBM çalışanı olan Joe, daha önceden bilgisayar yapmaya çalışan ellerindeki her şeyi kaybetmiş bir çift olan Donna ve Clark ve çok başarılı bir coder olan Cameron’ın başından geçiyor. Daha sonra olaylar çok değişiyor. Cidden çok ama çok değişiyor. Özellikle 3. sezonun finali çok fena ters köşelerle dolu.

Şuan 4. sezonunu beklediğim dizi sinematografik olarak çok başarılı. Oyunculuklar zaten müthiş. Özellikle Joe’yu oynayan Lee Pace’in oyunculuğuna bayıldım. Eğer bir de 80’ler de bilgisayar ve türevlerinin yapım ve gelişim sürecini merak ediyorsanız dizi gerçekten çok iyi. Marka adlarını da değiştirmedikleri IBM’i IBM, Apple’ı Apple olarak kullandıkları için kafanız karışmıyor bu sayede.

Dizinin müzik seçimleride çok iyi. Bunu da söylemeliyim. Buraya tıkalayarak dizinin müziklerini Spotify playlisti olarak dinleyebilirsiniz.

Halt And Catch Fire İncelemesi

Diziyi izlerken çok nadir yerlerde sıkılıcağınızı düşünüyorum. AMC’nin bir çok başarılı işini biliyoruz(Breaking Bad, The Walking Dead vs.) Halt And Catch Fire’da bunlarda biri kesinlikle.

Ne yazık ki dizinin 4.sezonunda final yapılacağı duyuruldu. 4. sezonda önceki sezonları yazan yazarların aynı kalacağı ve 10 bölümden oluşacağını biliyoruz.

Fi Dizi İncelemesini İzlemek İsterseniz Buraya Tıklayın.

Yorum Yazın