Doctor Who 10. Sezon 1. Bölüm Mini İnceleme Gibimsi

Doctor Who döndü !

DW-BillBiliyorsunuz ki yaklaşık 1 senenin ardından Doctor’umuz teşrif edebildi. Kendisini, TARDIS’in o mükemmel sesini dahi çok özlemiştik.

Doctor Mysterio !

Noel Özel Bölümünde(The Return of Doctor Mysterio) Doctor’u tek başına görmüştük ve 1. bölümle ilgili her hangi bir bilgi alamamıştık.(Ben alamadım yani) Açıkçası 1. bölümden umutluydum. Fakat istediğim gibi olmadı. Bill’i pek sevmedim ve ısınamadım açıkçası. Bir çok yol arkadaşı geçti. En yakın örnek Clara. Clara’ya çabucak alışabilmiş ve ısınmıştım. Ama Bill çok yetersiz kaldı gibi geldi. Bence bunun en büyük sebebi daha ilk bölüm olması onunda alışması lazım. O yüzden bunu kısmen görmezden gelebilirim.

Diğer bir faktör seneryo. Ben 1-2 hafta önce modern seriye tekrar başladım ve bir sonraki bölümü izlemek için sabırsızlanıyorum. Ancak bu bölüm seneryo bakımından da yetersiz geldi. Sekanslar biraz sıkıcı geldi bana. O eski sürükleyicilik yoktu bölümde.

Bu bölümü izlerken duygulanmamak mümkün değildi. Yol arkadaşını, sevdiği kadını  ve torununu kaybeden Doctor’un yas tutması onları özlemesi falan gerçekten beni çok hüzünlendirdi.

Yorum Yazın