A Story About My Uncle İncelemesi

Herkese merhaba. Arayı biraz daha açtım ama alıştınız artık 🙂 Bu yazımda sizlere bir parkurumsu bir puzzle oyunu olan A Story About My Uncle İncelemesi yapacağım.

A Story About My Uncle

A Story About My Uncle Konusu

Öncelikle oyunun konusundan biraz bahsetmek gerekirse; uyuyamayan bir çocuğun “Baba bana bir masal anlat” demesiyle başlıyor. Babası da çocuğa amcası sayesinden yaşadığı bir hikaye anlatmaya başlıyor. Amcasının yaptığı özel bir zırh ile süper zıplama ve duvarlara bir ışın atıp sallanma gibi özellikler elde ediyor.

Oyun bana çok sürükleyici geldi. Oyunun sürükleyici olmasındaki en büyük sebep tam sıkılmak üzereyken size yeni bir şey gösteriyor olması. Ve böylece oyuna devam etme istediğiniz artıyor. Parkur mantığını ve bölüm tasarımlarını çok beğendim. Oyunun bazı yerlerinde gerçekten çok kanser oluyorsunuz. Ancak oynamaya devam devam edin.

Zırhınızla yapabileceğiniz birkaç hareket var. Ancak bu hareketlerin yanına eğilme özelliğide olsa çok güzel olabilirdi. Çok daha değişik mekanikler ve özellikler kazandırabilirdi oyuna. Ancak oyunun yapımcısı olan Gone North Games’in ilk oyunu olduğunu düşünürsek bu eksikliği çok büyütmemize gerek olduğunu düşünmüyorum.

Aynı zamanda oyunun atmosferide çok hoşuma gitti. Çiçekler, böcekler, çevre çok güzel tasarlanmış. Puzzlelar da bize yardımcısı olması amacıyla bazı işaretler bırakılmış ki bu işaretler oyun zevkini bozmuyor. O işaretler olmasa adam akıllı puzzleları çözebileceğimize bile inanmıyorum. 🙂

He bide son olarak oyundaki gezdiğiniz yerleri biraz incelerseniz Breaking Bad ve Game of Thrones gibi dizilere göndermeler görebilirsiniz.

Yorum Yazın