13 Reasons Why Dizi İncelemesi // Bir Ergen Dizisi Mi?

Merhabalar herkese. Biraz arayı açtım gibi oldu kusura bakmayın artık. Bugün çok büyük bir tartışma konusu olan 13 Reasons Why dizi incelemesi yapacağım.

13 Reasons why dizi incelemesi

SPOILER YOK TABİİ Kİ 🙂

Kısaca diziden bahsetmek gerekirse Hannah Baker adındaki genç kız intihar ediyor ve intihar edişinin 13 sebebini kasetlere kayıt ediyor ve kasetleri ölümüne sebep olan kişilere veriyor. Dizi aynı adlı bir romandan uyarlama.

Bu diziye “Klasik bir ergen dizi” diyende var, “Ergen dizisi gibi ama çok anlamlı” diyen de var. Açıkçası ben 2. taraftayım çünkü dizi bana gayet anlamlı geldi. Bazı yerleri çok ergenceydi kabul ama bunun başlıca sebebi lise döneminde geçiyor. Tabii ki ergence şeyler olucak olmazsa saçma olur zaten. Bu ön yargının oluşmasında ki en büyük sebep aslında Selena Gomez’in dizinin yapımcısı olması.

13 Reasons why dizi incelemesi

Dizi bence fakında olmadan insanları nasıl kırdığımızı gayet iyi yansıtmış. Ben diziyi patlamadan 1-2 hafta önce izleme şansı buldum ve bu sayede 0 ön yargı ile izleme şansını elde ettim. Bu saatten sonra ön yargısız izlemeniz pek muhtemel olmasa da izlemenizi tavsiye ediyorum. Mesajı alın siz gerisini boşverin. Oyunculuklar vs. çok çok iyi değil fakat yönetmenlik ve senaryo hoşuma gitti. Güzel bir Netflix yapımı daha kısaca.

He bide dizi 2. sezon onayı aldı. Bu kötü bir durum çünkü kitap dizinin bitti yerde bitiyor. Yani 2. sezon tamamen senaristlerin elinde ve bu bana göre çok kötü. Dizi çok güzel bir yerde bırakmıştı ama muhtemelen batıracak bu sezon.

Harika Dizi Halt And Catch Fire İncelemesi İçin Buraya Tıklayın 🙂

Yorum Yazın